Warhammer 40000 – diorama

Pierwsze próby

Na początku zabawy z elementami dioramy poszły modele papierowe – dwa szybko sklejone z papieru kontenery, zapory oraz drzewka przeznaczone do kolejki H0. Kolejnym etapem była chęć zrobienia czegoś więcej – stanęło na silikon formierski i piankę z banner-standów (nie wiem co to za materiał – ścinki są na foto). Z tego materiału powstały dwie formy – na cegiełki do budowy jakiś ruin i odlew do zapór betonowych. Efekt pierwszych prac na zdjęciach. Odlewy robione były ze zwykłego gipsu szpachlowego. Kolejne cegły będą już w kolorze cegieł – z pigmentem do betonu z Castoramy.

cegiełki z banner-standów
pierwsza forma
cięcie elementów do odlewu silikonowego
Pierwsze papierowe elementy z drzewkami do H0. Później papierowe imitacje zapór betonowych zatopiłem w silikonie i teraz mogę je odlewać z gipsu.
pierwsze cegiełki z gipsu (jeszcze bez barwnika)
Cegły – porównanie do Ultramarinsa oraz formy i odlew z nich

Kolejnym etapem było zmieszanie gipsu z pigmentem – czerwone cegły! Udało się i następnego dnia wyciągałem z formy cegły. Nawet policzyłem je – 101 cegieł zwykłych i kilkanaście nadokiennych, skośnych. Fotki poniżej.

gips z pigmentem w formie
gotowy produkt 🙂
a tu silikon z katalizatorem na formy

Teraz czas z nich coś ulepić…

Edit – luty 2020: ulepić z cegieł nie udało się nic. Ale służą jako element walający się po podkładzie studyjnym do zdjęć 🙂 A poniżej robiony na szybko, na potrzeby sesji właśnie, niewielkie foto z panoramą Marsa. Wykorzystane w najnowszych zdjęciach Ultramarines, TAU i Craftwordls.

tło zdjęć
super-sexy skałka marsjańsko-pustynna zrobiona z warstw kartony, maźniętego na koniec gipsem z barwnikiem i posypana na koniec drobnymi trocinami na wikolu

Pierwsze wykorzystanie elementów terenu udało nam się podczas jednej z pierwszych bitew, kiedy jeszcze figurek było jak na palcach rąk i nóg… Potem, kiedy figurek było znacznie więcej, graliśmy na stole, gdzie nie było już miejsca na elementy (przeszkody) 😛

[listopad 2019]

————————————————— cdn. —————————————————