Do trzech razy sztuka

      Brak komentarzy do Do trzech razy sztuka

Udało się. W końcu… za trzecim razem. Dwa poprzednie podejścia nie wyszły – a to ktoś przydzwonił samochodem w lampę gazową i strażacy ratując ulicę odcięli nam drogę. A to był jakiś koncert, czy festyn i nie dało się dojechać…

Ale tym razem już nic nie przeszkodziło. Agrykola zmierzona. Kołem, niezupełnie atletycznym, bardziej ponoć budowlanym. Ale zmierzona. I jak pokazały testy – z bardzo dużą dokładnością.

Sprzęt zapakowany czekał tylko na użycie – po pracy podjechałem samochodem na Agrykolę. Gorąco, parno, prawie pusto. Wyciągnąłem koło i co 200 metrów kredą zaznaczyłem sobie linie. I tak razy cztery. Agrykola, co wcześniej pokazał Garmin, do samego końca za mostkiem ma 800 metrów.

Po zmierzeniu chciałem zrobić jeszcze osiemset metrów, ale mięśnie odmówiły współpracy na około 350 metrze – weszło więc czterysta metrów i na dobicie dwieście, już z Garminem jako stoperem na lapie, a nie podstawowym narzędziem mierzącym odległoć. Czterysta metrów pobiegłem spokojnie – miało z tego wyjść osiemset, ale że padłem – nie wyszło osiemset. Czas końcowy 53,6”. Po tym biegu czułem trochę niedosyt i uznałem, że zrobię jeszcze coś super szybkiego. Dokulałem się na górę, na przejście dla pieszych – a tam już zaczął robić się ruch. Ludzie z wózkami, więcej spacerujących, chłopak na hulajnodze elektrycznej, który mnie minął jadąc w dół Agrykoli… długo się nie zastanawiając – ruszyłem za nim w dół ulicy. Dognałem go w okolicach 130-140 metra od startu, przegoniłem i… musiałem zatrzymywać Garminowy stoper.

Wyrównany rekord na 200 metrów (23,4”) – tylko tym razem w biegu dedykowanym i niedługo po czterystu metrach. Już w domu, po zgraniu zegarka, odkryłem, że miałem całkiem ładną zanotowaną przez Garmina prędkość maksymalną :mrgreen:

Drugie odkrycie – chyba nawet bardziej wiekopomne – Garmin zmierzył dla wersji lekkoatletycznej lekko ponad 400 metrów na moim zmierzonym odcinku czterystu metrów i 200 m, w miejscu, gdzie wypadało dwieście mierzone kółkiem. Więc – wcześniejsze czasy z Agrykoli zostały atestowane 😎

Archiwa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *