Sobotni poranek, czyli Otwock Biega

      1 komentarz do Sobotni poranek, czyli Otwock Biega

Nie mam już (bo kiedyś skasowałem) i nie mam jeszcze (bo kiedyś może założę dla bloga) konta na Facebooku. To jednak nie przeszkadzało mi od jakiegoś czasu obserwować profil niewielkiej społeczności „Otwock Biega”. A teraz nie przeszkodzi mi jej także zareklamować, choć na razie tylko raz byłem na porannym bieganiu.

 

Sobotni poranek

Idąc spać koło 1-2 w nocy trochę ciężko się wstaje następnego rana. Postanowienie jednak było poważne i miałem ochotę wstać i wyjść z domu. I chyba trudno zgadnąć po co, prawda? Pobiegać.

A to za sprawą jednego, trochę prowokującego wpisu na koncie społeczności Otwock Biega. Grupka biegaczy z Otwocka, skupiona przy tej społeczności czekała tego poranka na debiutantkę, wcześniej spotkaną na trasie biegu. A mnie się chciało również zadebiutować.

Zebrałem się, jednak nie dość szybko i już samo wyjście z domu okazało się wybiegnięciem. Według wpisu na profilu facebookowym  grupka zbiera się i wybiega sprzed otwockiej Sosenki w każdą sobotę o 8:00. Miałem 9 minut… i lekko ponad dwa kilometry do przebiegnięcia.

001_otwock_biega

Otwock Biega – profil na FB

Dobiegając do Sosenki wiedziałem, że zdążyłem. Ubrany byłem do biegania, więc nie było problemu z poznaniem się. Krótkie powitanie z piątką zebranych osób, wyjaśnienie, że nie jestem przebraną debiutantką, kilka pytań kontrolnych, między innymi, czy daję radę przebiec około 10 kilometrów… i ruszyliśmy.

Tempo najwolniejszego

Rozmowy toczone w czasie biegu ulicą Andriollego pokazały, że część osób biega mocniej, część z braku czasu bardziej okazjonalnie. I to, co mnie ujęło, to trzymanie się grupki razem. Ci szybsi prowadzili, pozostali biegli z najwolniejszymi, przy okazji rozmawiając.

Jako najprawdziwszy z prawdziwych słoików, słuchałem prawdziwych mieszkańców Otwocka. Historii Jeziora Torfy, drogi na Torfy i paru innych ciekawostek. A co dla mnie najważniejsze, poznałem kilkoro fantastycznych ludzi i zacząłem poznawać ścieżki lasów otwockich.

002_otwock_biega

zapis trasy wg Endomondo, dzięki Jola!!

Zrobiliśmy około 8 kilometrów, ta najwolniejsza część grupy w czasie 5:57 na kilometr. To informacja dla tych, którzy mogą się zastanawiać ile i w jakim tempie biegliśmy.

W międzyczasie Andrzej, kierownik grupy, wyjaśnił co i jak.

A w skrócie to tak: grupka razem biegnie do Jeziora Torfy, gdzie zwykle są jakieś sweet-focie (co widać w historii na FB), a później grupka rozbiega się. Tej soboty biegliśmy razem w grupie, jednak ze wcześniejszych wpisów wiem, że czasem biegnący dzielą się nawet na kilka mniejszych grup lub par, gdzie każdy robi coś w swoim tempie.

Dzięki więc Wam za miły, wspólny poranek. Za cross w tej części lasu, do której sam jeszcze nie dotarłem. Pasuje mi formuła w jakiej biegacie. I mam zamiar trochę z Wami pobiegać. A przy okazji i zareklamować. A nuż przeczyta to ktoś z Otwocka.


 

Archiwa

1 thought on “Sobotni poranek, czyli Otwock Biega

  1. Pingback: Dekada – blog Z GÓRKI / Jacek Kłodowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *